baner7.jpg

Drodzy mieszkańcy Jaroszowa, Koleżanki i Koledzy.

Jesteśmy uczennicami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie. Uczęszczamy do klasy Ia i IIa gimnazjum. Utworzyłyśmy zespół „EKO DZIEWCZYNY” i zgłosiłyśmy swój udział do ogólnopolskiego konkursu „Aktywni dla klimatu”.

Organizatorem tego konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Warszawie. Celem konkursu, który chcemy zrealizować jest promowanie wśród naszej lokalnej społeczności prawidłowych postaw ekologicznych.  Chcemy skorzystać ze wsparcia Urzędu Miasta i Gminy Strzegom, dyrekcji naszej szkoły oraz mieszkańców Gminy. Będziemy starały się dowiedzieć w jakim stopniu ludzie dbają o klimat, jak wygląda sytuacja Gminy w tym temacie oraz postaramy się pokazać ludziom właściwe wzorce ekologicznego postępowania i spróbujemy wpłynąć na zmianę przyzwyczajeń.

Naszym NAJWAŻNIEJSZYM celem będzie zorganizowanie w Jaroszowie zbiórki elektroodpadów, gdyż wiemy że w wielu domach znajdują się te niebezpieczne dla środowiska odpady, które często są wyrzucane w  nieodpowiednie miejsca. nieodpłatna zbiórka tych elektroodpadów planowana jest przez nas na przełomie kwietnia – maja 2014 r. O dokładnym terminie zostaną Państwo poinformowani. Elektroodpady zebrane w ramach naszej akcji trafią na pewno w odpowiednie miejsce i zostaną we właściwy sposób zutylizowane.  W związku z tym prosimy już dziś pomyśleć, którego  zepsutego i bezużytecznego sprzętu będziecie chcieli się Państwo pozbyć z domu (telewizory, lodówki, pralki, kuchenki, suszarki, radia, lokówki itp.) Będzie niebawem okazja.

Pozdrawiamy i liczymy na Państwa zaangażowanie w naszą akcję.

„Eko Dziewczyny”