b1.jpg

Podobnie jak w roku ubiegłym, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie zorganizował eliminacje gminne XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, które odbyły się 31.01.2014 r.

Dyrektor Beata Jankiewicz powitała gości, a przede wszystkim recytatorów, którzy przyjechali do Jaroszowa, aby zaprezentować swoje talenty. W tym roku Komisję Konkursową tworzyli nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do prezentacji.  Jury wysłuchało 18 recytacji w kategorii „młodsi” (uczniowie szkół podstawowych) i 11 prezentacji w kategorii „starsi” (uczniowie gimnazjów).

Motywem wiodącym w dekoracji sali gimnastycznej były PIÓRA, zarówno te gęsie jak i pióra wieczne, które nadal mają wielu zwolenników. W krótki program artystyczny zaangażowali się gimnazjaliści. Ania Dylewska i Bartek Giemza wystąpili w roli prowadzących, a Dominika Sabat wcieliła się w kronikarza i przypomniała Gościom, że od czasów starożytnych najpopularniejszym przyrządem do pisania były pióra gęsie i łabędzie, a w 1884 roku opatentowany został wynalazek nazwany przez Lewisa Watermana – piórem wiecznym.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe podziękowania i upominek, natomiast laureatom oraz wyróżnionym recytatorzy wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miejski w Strzegomiu.

W „Pegaziku” 2014 udział wzięli uczniowie z 7 szkół podstawowych i 4 gimnazjów z naszej gminy. Nad organizacją przedsięwzięcia czuwały koordynatorki: Monika Bytnar-Gołembiowska i Bronisława Czapla. W przygotowaniu dekoracji pomogły nauczycielki - Dorota Burzyńska i Elżbieta Szczepanik.

KATEGORIA „MŁODSI”

Komisja Konkursowa w składzie:
Maria Dziedzic – przewodnicząca
Agnieszka Kupczyk – Nowicka
Aneta Sączawa
Joanna Nieckula
Joanna Siekaniec
Bronisława Czapla


I miejsce  - Katarzyna Mądrzak – ZSP w Stanowicach

II miejsce – Kacper Rutka – PSP nr 2 w Strzegomiu

III miejsce – Katarzyna Lachowicz – ZSP w Stanowicach

wyróżnienie:             Jakub Nejman – PSP nr 4 w Strzegomiu

wyróżnienie:             Katarzyna Szkarłat – PSP nr 4 w Strzegomiu

 

KATEGORIA „STARSI”

Komisja Konkursowa w składzie:

Teresa Papież – przewodnicząca
Agata Zobków

Edyta Oleksiak

Bronisława Czapla

 

I miejsce -  Paweł Wroński – Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

II miejsce – Maria Soczyńska – Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu

III miejsce – Aleksandra Drzewicz – ZSP Gimnazjum w Jaroszowie

wyróżnienie:             Magdalena Czaplińska – ZS Gimnazjum w Goczałkowie

wyróżnienie:             Jakub Podlewski – Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu

 

Serdeczne podziękowania składamy 
Wspania
łym  Mamom  uczniów, które upiekły pyszne ciasta na poczęstunek dla naszych Gości. DZIĘKUJEMY.