baner4.jpg

Zakończył się I semestr udziału Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie w programie „WF z klasą”. Zespół podjął wyzwanie, zamierza również kontynuować udział  w programie w II semestrze roku szkolnego 2013/2014.

„WF z klasą” to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

Szkoły w Jaroszowie podjęły szereg działań, aby zrealizować zadania programowe. Przeprowadzono SOS, czyli Sportowy Okrągły Stół, debatę na której uczniowie merytorycznie dyskutowali o wychowaniu fizycznym w szkole, wyciągali wnioski z dyskusji, szukali nowych rozwiązań. Uczniowie wybrali zadanie, stanowiące problem do rozwiązania w I semestrze. Zajęli się zdrowym odżywianiem i tym co można zmienić w życiu aby dobre nawyki żywieniowe były normą. Uczniowie między innymi: budowali własne piramidy żywienia, robili ciekawe gazetki, brali udział w konkursach na plakat promujący zdrowe odżywianie i na zdrową sałatkę, publikowali ciekawe przepisy, czytali o higienie i hartowaniu organizmu oraz o znaczeniu aktywności fizycznej dla każdego, nie tylko młodego człowieka. W realizacji zadania pomogła współpraca za Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną, która dostarczyła materiały edukacyjne.

Ważnym zadaniem w programie było zorganizowanie LAS, czyli Lokalnej Akcji  Sportowej. Szkoła zorganizowała Jaroszowski Marszobieg Przełajowy, który był bardzo udaną imprezą, skupiającą dzieci, a także ich rodziców i dziadków, promującą aktywne spędzanie czasu wolnego.

Nauczyciele wraz z uczniami wypracowują nowe pomysły na prowadzenie lekcji wychowania fizycznego. Dołożono wszelkich starań, aby zajęcia były ciekawsze, bardziej zróżnicowane, bliższe oczekiwaniom młodzieży.

Więcej informacji na blogach, które są formą dokumentowania wszystkich sportowych działań szkół. Zapraszamy do lektury.

Blog szkoły podstawowej: http://blogiceo.nq.pl/jaroszow/

Blog gimnazjum: http://blogiceo.nq.pl/gimjaro2014/