baner4.jpg

Dnia 14 stycznia 2014 r. uczniowie ZSP Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jaroszowie reprezentowali naszą placówkę na XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek Legnica 2014.

Wystąpili oni w dwóch kategoriach - zespoły oraz soliści - w różnych kategoriach wiekowych: do 10 lat oraz w przedziale wiekowym 11-13 lat. W kategorii zespołów 11-13 lat zaprezentowały się dwie grupy: starsza „GAMA” oraz młodsza „WESOŁE NUTKI”. Jako solistki wystąpiły: Zofia Malinowska (11-13 lat) oraz Wiktoria Świątoniewska (do 10 lat).

Przedstawiciele naszej szkoły godnie reprezentowali szkołę rywalizując z innymi uczestnikami. Szczególne uznanie należy się Wiktorii Świątoniewskiej,  która w swojej kategorii wiekowej otrzymała wyróżnienie. Druga nasza solistka - Zofia Malinowska udzieliła wywiadu regionalnej telewizji (www.damitv.pl). Jej wywiad został zamieszczony na youtube.  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmiku z tego festiwalu. Opiekunem młodych artystów była nauczycielka - Dorota Burzyńska.