baner3.jpg

Kolejny raz w Jaroszowie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym zagrała  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas 22. finału ze sprzedaży w bufecie, z licytacji i puszek wolontariuszy zebraliśmy 4.695,24 zł.

Pomysłodawcą WOŚP w Jaroszowie jest Tomasz Trestka, ojciec uczennicy, który zaangażował do organizacji w tej imprezie swoją rodzinę. Od godz. 15.00 prezentowali się uczniowie oraz przedszkolaki. Salę gimnastyczną odwiedziło wielu gości z Jaroszowa, Ruska i Bartoszówka. Miłym akcentem były odwiedziny poseł Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, która przyłączyła się do licytacji. Najwięcej emocji wzbudziły licytacje, w które włączyli się: dyrektor Beata Jankiewicz, sołtys Zbigniew Kołodziej, rodzice i uczniowie.

Podczas 22. finału WOŚP w Jaroszowie wystąpił m.in. zespół taneczny z Jaroszowa, którego opiekunem jest Anna Łobodziec oraz zespół z Akademii Ruchu i Tańca „BANS” ze Strzegomia. O inscenizację muzyczną zadbał Tomasz Dziurla wraz z nauczycielami: Elżbietą Szczepanik, Bożeną Wilczak, Bronisławą Czaplą, Dorotą Burzyńską, Gabrielą Ścigajło i Wiesławą Wac.

Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc w realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia Agnieszce i Dariuszowi Lasko oraz  Bartoszowi Trestce.

„Dyrygentem” orkiestry była pedagog Sylwia Chrut-Rudnicka, która prowadziła wraz z Tomaszem Dziurlą całą imprezę oraz  licytację  gadżetów zebranych od sponsorów. Inicjatywę WOŚP wspierali mieszkańcy  Jaroszowa oraz nauczyciele ZSP w Jaroszowie (Beata Jankiewicz,  Violetta Posłuszna – Koziałkowska, Agnieszka Nowacka, Elżbieta Szczepanik, Krzysztof Dziurla, Dominika Pieszko, Edyta Pasternak, Dorota Burzyńska, Anna Madej, Bronisława Czapla), sołtys wsi Jaroszów - Zbigniew Kołodziej oraz niezawodny rodzic - Tomasz Trestka, który zorganizował  występ zespołu GUYS OF DESTRUCION oraz DJ CIACHO. Zgodnie z „orkiestrową” tradycją na zakończenie imprezy zapłonęło światełko do nieba.

Szczególne podziękowania należą się uczennicom - dzielnym wolontariuszkom: Aleksandrze Fedak, Dominice Sydor, Agacie Wołowiec, Kindze Kuszaj, Julii Trestce, Oliwii Lasko, Nicoli Czernieckiej i Justynie Tomiczek.

Organizatorzy dziękują za wsparcie Sponsorom. Byli to:  Poseł na Sejm Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko, Stowarzyszenie „Razem dla Jaroszowa”, Maria i Jerzy Krzywda - restauracja „Pod Rumakiem” w Strzegomiu, Beata i Roman Michałowscy, Koło Gospodyń Wiejskich z Jaroszowa, Punkt Piękności ze Strzegomia, Tomasz Dziurla, Beata Nejman, Zbigniew Kołodziej, Grzegorz Zasiński, Eugeniusz Przytuła, Michał Trestka, Marzena Mozgała, Sabina Kołton, Magdalena Janiak z Akademii Ruchu i Tańca BANS, Agnieszka Tkaczyk, Paweł Rudnicki, Rodzice i Uczniowie.

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w imprezę Mieszkańcom i Rodzicom: Agnieszce i Adamowi Dubielczykom, Agnieszce i Dariuszowi Lasko, Krzysztofowi Treli, Jerzemu Treli, Ewie Treli, Renacie Dziurli i  Marzenie Dobrowolskiej.

Zdjęcia: Ewa Trela, Renata Dziurla