baner7.jpg

Premiera tegorocznych Jasełek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbyła się w piątkowy poranek 20.12.2013r. Uczniowie przedstawili przed swoją publicznością przygotowane przez katechetę - Tomasza Dziurlę, widowisko o tematyce bożonarodzeniowej pt. Jasełka 2013 – Poszukiwanie Nowonarodzonego.

Święta Bożego Narodzenia już tuż tuż, a ich bliskość wprowadza każdego z nas w wyjątkowy nastrój. Atmosfera wielkiej radości, życzliwości, miłości, pokoju, ciepła rodzinnego i wspólnego kolędowania, to tylko niektóre aspekty towarzyszące tym wyjątkowym świętom. Dla każdego wierzącego w Chrystusa jest to czas szczególny, czas ogromnej łaski od Boga. Każdy z nas z utęsknieniem czeka na ten największy cud - cud narodzenia Bożej Dzieciny. Przygotowywane w okresie Adwentu przez uczniów i katechetów Jasełka o Bożym Narodzeniu oraz piękne polskie kolędy i pastorałki śpiewane nie tylko podczas wystawiania Jasełek na scenie czy w kościele są najlepszym sposobem na przedłużenie tej wyjątkowej atmosfery.

W tegorocznych Jasełkach wystąpili następujący uczniowie: Paulina Zamojska (narrator 1), Oliwia Skolimowska (narrator 2), Sandra Paliwoda (narrator 3), Kinga Kuszaj (Maryja), Damian Gajewski (Józef), Martyna Bartosińska (Gospodarz), Agata Wołowiec (Handlarz), Konrad Paleń (Kapłan), Anna Dylewska (Człowiek ubogi), Mateusz Bobowski (Król 1), Kacper Lewicki (Król 2), Gracjan Warych (Król 3), Patryk Rasała (Diabeł), Aleksandra Drzewicz (Śmierć), Błażej Kołodziej (Król Herod), Michał Grynienko (Posłaniec) oraz uczniowie ze scholii „Emaus” (chór anielski).

Na Jasełka i Wigilię Szkolną przybyli: pani Beata Jankiewicz - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, Grono Pedagogiczne, uczniowie oraz zaproszeni goście w osobach: ks. Jan Olender - Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie, pan Zbigniew Kołodziej - sołtys wsi Jaroszów oraz członkowie Rady Szkoły: pani Adrianna Kowalczyk i pani Krystyna Lewicka.

Przez swoją grę na scenie „młodzi aktorzy” przybliżyli widzom wydarzenia związane z narodzinami Jezusa, a chór anielski towarzyszył aktorom pięknym śpiewem kolęd.

Była to wspaniała uczta duchowa, która wprowadziła nauczycieli, zaproszonych gości oraz uczniów we właściwą atmosferę Wigilii Szkolnej, kończącej zajęcia szkolne przed przerwą świąteczną.