baner8.jpg

Obchody Dnia Górnika w naszej szkole są już tradycją. Dnia 4 grudnia br. o godzinie 9.00 progi naszej sali przekroczył zaproszony Gość – Janusz Partyka - wieloletni pracownik Jaroszowskich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych.

Gościa przywitała dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, która  zaprosiła do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego przygotowanego przez przedszkolaków i uczniów klas I-III SP.

Wychowawczynie zadbały o odpowiednie przygotowanie dzieci, które recytacją, tańcem i piosenką uczciły to polskie święto. Dzień Górnika symbolizuje ciężką pracę ludzi w kopalniach, zarówno pod ziemią jak i na powierzchni. W naszej okolicy nie ma kopalni węgla, ale nasi górnicy pracujący w kopalniach gliny i wyrobiskach kamienia, także uczcili Barbórkowe Święto.

Pan Janusz Partyka podziękował wszystkim za występy i obdarował dzieci słodyczami.