baner8.jpg

Po ubiegłorocznym wielkim otwarciu boiska „ORLIK”, przyszedł czas na kolejną niespodziankę dla jaroszowskich dzieciaków. We wtorek - 10 grudnia 2013 r. o godz. 9.00 nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw, w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Jaroszowie, wybudowanego w ramach Programu Rządowego „Radosna Szkoła”.

Mimo tego, że za oknem pogoda nie była zbyt przyjazna, to w szkole atmosfera była bardzo gorąca. Wśród zaproszonych gości była Beata Pawłowicz - Dolnośląski Kurator Oświaty, burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta, przewodniczący Rady Miejskiej – Tadeusz Wasyliszyn, z-ca naczelnika Wydziału Oświaty – Anna Góralska, radni Rady Miejskiej – Krystyna Lewicka, Tomasz Marczak, Tomasz Dziurla oraz przedstawicielki Rady Rodziców – Adrianna Kowalczyk i Aneta Struszka.

Po serdecznym powitaniu, dyrektor szkoły - pani Beata Jankiewicz oprowadziła przybyłych Gości po budynku szkolnym, aby przedstawić bardzo dobre przygotowanie szkoły do nauki dzieci najmłodszych. Dalsza część spotkania odbyła się w klasie I, w której najmłodsi uczniowie wesołym śpiewem przywitali Szanownych Gości. Podczas rozmowy z panią Kurator, dzieci opowiadały o swoich marzeniach. Wyraziły również radość z możliwości zabawy na kolorowym i pięknym placu zabaw.

W imieniu społeczności szkolnej podziękowania złożyła przewodnicząca Rady Rodziców - Adrianna Kowalczyk, wręczając Pani Beacie Pawłowicz i Panu Zbigniewowi Suchycie zaszczytne statuetki „Przyjaciela Szkoły” za wkład w rozwój Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie.