baner2.jpg

W ramach realizacji programu "Sprawny Dolnoślązaczek" uczniowie klas I - III szkoły podstawowej w dniu 26.11.2013 r. wzięli udział w turnieju "zbijanego w kole". Koordynatorem turnieju była nauczycielka Justyna Fedyczkowska.

Emocji było mnóstwo, uczniowie wykazali się zwinnością, szybkością i siłą rzutów piłką. Kapitanami drużyn byli uczniowie klasy III, którzy ustawili drużyny taktycznie i zagrzewali do boju przez cały czas trwania turnieju.

I miejsce - 7 punktów – zajęła drużyna Pawła Markowskiego w składzie: Oliwia Dzieniszewska, Malwina Dzieniszewska, Martyna Tomiczek, Przemek Pyrzyński, Wojtek Kłyszyński, Diana Rogalska.

II miejsce - 6 punktów – zajęła drużyna Michała Siedleckiego w składzie: Adam Lasko, Ernest Maicki, Szymon Radosz, Robert Włodkowski, Kinga Redlica, Amelia Gajos.

III miejsce - 4 punkty – zajęła drużyna Mikołaja Ziory w składzie: Ola Sypko, Wiktor Ondycz, Kacper Balcerek, Natalia Machnikowska, Damian Struszka, Nicola Kmiecik.

Za nami również drugi turniej z cyklu rozgrywek międzyklasowych gier zespołowych. W dniu 26 listopada uczniowie klas IV – VI grali w koszykówkę. Najlepszą drużynę wystawiła klasa VI. Zważywszy na fakt, że są najwięksi to mieli łatwiej? Nie, grali naprawdę dobrze :-) Skład drużyny: Martyna Krzyszczak, Daria Kisielewska, Amelia Majchrzak, Miłosz Postawski, Wojtek Pindral, Seweryn Siejk, Piotr Kozakiewicz.

II miejsce przypadło klasie V. Dobra gra, a na duże uznanie zasłużył Konrad Puchalski, który fantastycznie rozgrywał i był „dobrym duchem” drużyny. Skład: Puchalski Konrad, Kasia Wilczak, Robert Kobyłczyk, Bartek Głód, Wiktoria Guzera, Wiola Kardynał.

No i klasa IV :-) Waleczności im nie brakuje. Cieszy fakt, że podejmują walkę, zbierają doświadczenie w grze i są na każdym turnieju. To wkrótce zaprocentuje. Skład drużyny: Klaudia Goldian, Czmara Patrycja, Roksana Chodorowska, Jakub Głód, Daniel Bartosiuk, Zuzia Puzio.