baner5.jpg

We wtorek - 26 listopada br. - przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie obchodziły „DZIEŃ MISIA”. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni także uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej.

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o misiach i wzięli udział w konkursach: plastycznym i wiedzy o misiach.

Wszyscy w tym dniu przyszli do przedszkola ze swoim pluszowym przyjacielem. Oprócz wesołej zabawy, dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia oraz podstawowymi wiadomościami o życiu niedźwiedzi.

Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w setną rocznicę powstania maskotki, czyli w roku 2002. Jak mówi legenda, w 1902 roku, prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania, nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik  „Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która do dziś jest w języku angielskim określeniem wszystkich misiów.

Razem z dziećmi w zabawie brał udział zaprzyjaźniony miś Kubuś Puchatek. Przedszkolaki tańczyły z Nim w rytm muzyki. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku w kształcie pluszowego pupila. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał odznakę „Przyjaciela Pluszowego Misia".