baner2.jpg

W piątek – 29 listopada br. – w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy Zespole Szkół Hotelarsko - Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy została zorganizowana kolejna edycja Powiatowego Konkursu Turystycznego „Polskie góry dziedzictwem kulturowym”. Zespół Szkolno Przedszkolny w Jaroszowie reprezentowały trzecioklasistki – AGATA WOŁOWIEC i KINGA KUSZAJ.

Do konkursu zgłoszonych zostało 19 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. Zmagania odbywały się w dwóch etapach: test pisemny i prezentacja multimedialna. Po części pierwszej, obie dziewczyny otrzymały prawo udziału w części drugiej.

Komisja Konkursowa wysoko oceniła prezentacje gimnazjalistek. Ostatecznie Agata Wołowiec zajęła II miejsce, a Kinga Kuszaj – miejsce III. Dziewczyny były bardzo zadowolone z nagród rzeczowych, które otrzymały od Organizatorów, ale najwięcej satysfakcji daje im fakt, że ich sukces zaprocentuje także dodatkowymi punktami rekrutacyjnymi do szkół ponadgimnazjalnych.

Jaroszowskie gimnazjum już kolejny raz zgłosiło swoich uczniów do tego bardzo trudnego konkursu. W ubiegłorocznej edycji tego Konkursu także dwoje laureatów pochodziło właśnie z Jaroszowa. Warto podkreślić fakt, że z sukcesu uczniów cieszy się najbardziej nauczyciel – Małgorzata Kolano, której praca również została doceniona. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała nauczycielka – Monika Bytnar-Gołembiowska.