baner3.jpg

W dniu 16 listopada 2013 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu odbyły się pierwsze mecze Gminnej Ligi Piłki Siatkowej w kategorii dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych.

Wszystkie drużyny prezentowały dobry poziom gry w siatkówkę, który będzie zwyżkował z zawodów na zawody, ponieważ jest to dopiero początek sezonu siatkarskiego w szkołach w tym roku szkolnym.

Dziewczęta z Jaroszowa przegrały swoje mecze. Pomimo, że  grały każdy następny set coraz lepiej, nie zdobyły zwycięstwa i tym samym zakończyły rozgrywki bez punktów. Chłopcy zagrali mądrze, zdecydowanie i dynamicznie. Wygrali mecze z Gimnazjum w Goczałkowie (2:0) i z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu (2:0), a przegrali tylko z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu (1:2). Naszym zawodnikom brakowało chwilami skuteczności pod siatką  przeciwników, ponieważ zdarzało się, że popełniali proste błędy, ale ogólnie zdobyli w ten sposób 7 punktów. Początek zatem doskonały. Oby tak dalej.

Zespół Szkolno-Przedszkolny Gimnazjum w Jaroszowie reprezentowali następujący uczniowie: SZYMKIEWICZ BARTOSZ, KOŁKOWSKI MARCIN, WARYCH GRACJAN, WILCZAK SZYMON, ADAMCZYK MARCIN, BONTAL DANIEL i rezerwowy (KOWALCZYK TOMASZ). W drużynie dziewcząt w podstawowym składzie wystąpiły: AGATA WOŁOWIEC, SANDRA PALIWODA, SANDRA STRUSZKA, OLIWIA BOHONOS, OLIWIA SKOLIMOWSKA, ALEKSANDRA FEDAK. W rezerwie były: KINGA KUSZAJ, MARTYNA BARTOSIŃSKA, NICOLA CZERNIECKA, DOMINIKA SYDOR. Ważne, że nasze uczennice chcą grać i ćwiczyć. Zobowiązały się do udziału w częstszych  zajęciach sportowych w ramach SKS-ów oraz wyjazdu na trening na halę do OSIR-u. Opiekunem i trenerem gimnazjalistów jest nauczyciel W-F Krzysztof Dziurla

Kolejna rozgrywka ligowa w styczniu 2014 r.