baner5.jpg

W dniu 08.11.2013 r. w piątkowe przedpołudnie w hali OSiR w Strzegomiu odbył się Turniej Piłki Koszykowej Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców. Otwarcia turnieju dokonał Grzegorz Luszawski- dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, który życzył wszystkim drużynom udanych i bezpiecznych zawodów.

Ciepłe słowa zachęcające zawodniczki i zawodników do czystej gry fair play oraz zdrowej rywalizacji sportowej przekazali również: Jerzy Majewski- instruktor sportu w OSiR oraz nauczyciele opiekujący się drużynami. W turnieju uczestniczyły wszystkie nasze gminne gimnazja. Po pierwszym spotkaniu chłopców z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu i Gimnazjum w Jaroszowie był remisowy wynik 9:9. Później jednak wszystko potoczyło się inaczej. Nasi chłopcy przegrali mecz z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu (1:2) i wygrali z Gimnazjum w Goczałkowie (2:0), ostatecznie zajmując III miejsce (otrzymali dyplom i puchar). Na tym samym miejscu uplasowały się dziewczęta, które też wywalczyły dyplom i puchar. Wszystkie mecze wywołały wśród zawodników i obserwatorów sporo pozytywnych emocji.

Spotkania sędziował Jerzy Majewski z Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Następny turniej w tej dyscyplinie odbędzie się w maju 2014 r. na Orliku w Jaroszowie.

Jest więc trochę czasu na treningi i doskonalenie umiejętności koszykarskich do udanego rewanżu. Opiekunem drużyn z Jaroszowa był nauczyciel Krzysztof Dziurla.

Nasze gimnazjum reprezentowali:

DZIEWCZĘTA

CHŁOPCY

Wołowiec Agata

Szymkiewicz Bartosz

Struszka Sandra

Kołkowski Marcin

Drzewicz Aleksandra

Bohonos Szymon

Paliwoda Sandra

Kowalczyk Tomasz

Kuszaj Kinga

Wilczak  Szymon

Bohons Oliwia

Goldian Sebastian

Tomiczek Justyna

Adamczyk Marcin

 

Bontal Daniel