baner5.jpg

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie, jako jedyna szkoła z gminy Strzegom, bierze udział w kuratoryjnym konkursie „TESCO DLA SZKÓŁ – TALENT DO NIEMARNOWANIA”.

Zakończony został I etap konkursu, w którym „SPRYTNE MYSZKI” zdobyły 1322 głosy i zajęły 3. miejsce w powiecie, 29. miejsce w województwie, 226. miejsce w kraju.

Zespół projektowy tworzyły nauczycielka Elżbieta Szczepanik i pedagog Sylwia Chrut-Rudnicka, które wspólnie z uczniami kl. II szkoły podstawowej przygotowały dzieci do konkursu tworząc filmik pt. „Sprytne myszki”.

Z pozostałych zespołów, do II etapu konkursu zakwalifikowało się 50% prac, czyli 292 filmy (w tym także Dzieciaki z Jaroszowa). W tej części konkursu, jury wybierze 7 zwycięzców. Każdy juror wyłoni laureata w osobnej kategorii , której patronuje, a wszyscy razem - laureata kategorii „Największe odkrycie”. Wyniki obrad jury zostaną ogłoszone 15 stycznia. Wtedy również poznamy laureatów regionalnych w każdym województwie, ponieważ jeśli film, który w tej chwili znajduje się na 1. miejscu w swoim województwie zostanie nagrodzony przez jury, to laureatem regionalnym zostanie drugi w kolejności.