baner6.jpg

Dnia 30 października br. gimnazjaliści z Jaroszowa wzięli udział w gminnym Konkursie Historycznym Z historią na Ty – od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, którego organizatorem był Zespół Szkół w Goczałkowie.

Konkurs składał się dwóch etapów. W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono troje przedstawicieli, którzy reprezentowali jaroszowską szkołę na eliminacjach gminnych: AGATĘ WOŁOWIEC, BŁAŻEJA KOŁODZIEJA I PATRYKA RASAŁĘ.

Uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą z zakresu historii czasów pierwszych Piastów. Aby dobrze się przygotować, musieli zapoznać się z tekstami źródłowymi, mapami, zapamiętać daty i postaci historyczne. Poziom wiedzy i  umiejętności wszystkich uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Wysiłek opłacał się, ponieważ Błażej Kołodziej zajął II miejsce, a Patryk Rasała miejsce III.

Obaj chłopcy od lat interesują się historią i należą do Szkolnego Koła Historycznego prowadzonego przez nauczycielkę historii i WOS-u – Agnieszkę Nowacką. Chłopcy już kilkakrotnie pisali scenariusze  uroczystości szkolnych o tematyce historycznej, są też autorami gazetek rocznicowych. Błażej wraz kolegami realizował projekt edukacyjny dotyczący historii Jednostki Wojskowej w Strzegomiu, natomiast Patryk zamierza zgłębić wiedzę z działalności jaroszowskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu!