baner2.jpg

Mimo, iż opadają liście i jest chłodno, jesienią wcale nie musi być smutno... Jesień mieni się przecież różnobarwnymi kolorami i jesienią też można bawić się na balu. Taki jesienny bal odbył się 14 listopada br. w przedszkolu w Jaroszowie.

Rodzice i dzieci przygotowały ciekawe i pomysłowe stroje jesienne. Na balu bawiły się: jeże, wiewiórki, muchomory, liście, Król Jesieni, Pani Jesień, jarzębinki, owoce i warzywa. Wszyscy śpiewali jesienne piosenki, prezentowali swoje stroje i bawili się w jesiennym nastroju. Dzieci przygotowały i przedstawiły teatrzyk pt. „Kłopoty muchomorka”.

Pani Jesień dla dzieci przygotowała moc atrakcji. Były zagadki na rozpoznanie poprzez dotyk darów jesieni oraz warzyw i owoców. Były korowody, kółeczka i wężyki. Był taniec rączek i taniec z listkiem. Wszystkie grupy wzięły udział w quizie o tematyce jesiennej, podczas którego utrwalały zdobyte wiadomości. Dzieci wykonały, wspólnie z rodzicami piękne prace plastyczne o tematyce jesiennej.

Na zakończenie Balu Pani Jesień zaprosiła dzieci do pożegnalnego tańca oraz na słodki poczęstunek , bo w jaroszowskim przedszkolu: „Bal jesienny czasem radości - kiedy wśród kolorowych liści wspaniała zabawa zagości!”.