baner8.jpg

W dniu 07.11.2013 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika Biblioteki Publicznej w Jaroszowie, w którym to główną role odegrały dzieci z przedszkola, a dokładnie grupa „Muchomorków”.

Na uroczystość zaproszeni zostali także rodzice dzieci. Całość poprowadziła pani Aneta z Biblioteki Publicznej w Jaroszowie, która wcieliła się w rolę wróżki i z odrobiną bajkowej magii przedstawiła świat książek.

Ceremonię pasowania poprzedził rewelacyjny występ zespołu tanecznego uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowie. Przedszkolaki poznały życzenia i prośby książki, które zostały uwiecznione przez nich na dużym plakacie.

Niezwykle ważnym momentem było złożenie przez dzieci przyrzeczenia i sam akt pasowania. Na pamiątkę uroczystej chwili, każde dziecko otrzymało dyplom oraz książkę.

Imprezę zakończył wspólny taniec w rytm piosenki „Cała Polska czyta dzieciom”, pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek.