baner4.jpg

We wtorek - 22 października br.- po raz drugi uczniowie z ZSP w Jaroszowie skorzystali z propozycji teatralnej przygotowanej przez projekt „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Telewizja Polska wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym przeprowadziły kodowaną transmisję internetową do szkół spektaklu „Calineczka” z Teatru Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

„Calineczka” to musical familijny na motywach ponadczasowej baśni jednego z najbardziej lubianych wśród dzieci bajkopisarzy - Hansa Christiana Andersena, według libretta Andrzeja Ozgi i Marka Bartkowicza. To pełna humoru fantazja teatralna o dorastaniu, wkraczaniu w świat dorosłych, poszukiwaniu przyjaźni i sztuce odnalezienia się we współczesnym świecie na przykładzie maleńkiej dziewczynki, która przyszła na świat w pąku kwiatu.

Spektakl został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez dzieci z klas I - V szkoły podstwowej. Po raz pierwszy miały one okazję zobaczyć przedstawienie teatralne na tablicach interaktywnych w salach lekcyjnych.

Pierwszy spektakl obejrzeli gimnazjaliści 7 października, a była to kodowana transmisja z Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego pantomimy „Mikrokosmos” według scenariusza i reżyserii Konrada Dworakowskiego.

Nauczyciele wraz z dyrekcja szkoły zaplanowali już kolejne spektakle dla swoich uczniów, a będą to: 
7 listopada "Antygona" dla gimnazjalistów, 29 listopada "Tymoteusz wśród ptaków" dla młodszych klas szkoły podstwowej, a w Mikołajki przedstawienie "Brzechwa 2" z teatru w Bydgoszczy.