baner7.jpg

Dzień 5 października 2012 r. to pamiątkowa data dla Pierwszoklasistów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jaroszowie. W tym dniu w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste Pasowanie.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment - dzieci zostały serdecznie przywitane przez panią dyrektor Beatę Jankiewicz oraz przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego – uczennicę klasy V a Wiktorię Łobodziec. Następnie zaprezentowały swoje umiejętności i wiedzę w programie artystycznym, gorąco oklaskiwanym przez rodziców i starszych uczniów. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali piosenki, zaprezentowali wyklaskiwankę i wesoły taniec. Udowodnili tym samym, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania przed pocztem sztandarowym szkoły.

W podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość nauczycielom i rodzicom. Pasowanie na ucznia przez panią było tylko tego potwierdzeniem.

Pierwszoklasiści zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci uczniowie klasy I a przyjęli życzenia i słodkie niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców oraz prezenty od dzieci z grupy 0, klasy II i III przygotowane wspólnie z paniami: Barbarą Zbrożek, Anną Madej i Bożeną Wilczak.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i wzorowego zachowania.

Uroczystość pasowania przygotowała pani Elżbieta Szczepanik – wychowawczyni kl. I a.