baner3.jpg

W czwartek 17.10.2013 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbyły się lekcje europejskie dla gimnazjalistów. Nasza szkoła bierze udział w Dolnośląskim Konkursie pod hasłem „Fundusze Europejskie? Spoko, znam i wygrywam!”. Jest to konkurs wiedzy o Unii Europejskiej i Funduszach Europejskich organizowany przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Szkolnym koordynatorem tego konkursu jest Tomasz Dziurla.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

- I etap konkursu polega na przeprowadzeniu lekcji europejskich poprowadzonych przez pana Piotra Puczka i pana Rafała Kocembę - pracowników Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.

Podczas tych lekcji uczestnicy piszą test wiedzy, w którym zmierzą się z pytaniami na temat Unii Europejskiej oraz funduszy strukturalnych, w tym ich zasad funkcjonowania i zakresu wsparcia. Uczniowie z najlepszymi wynikami osiągniętymi na teście awansują do etapu drugiego;

- w II etapie najlepsi gimnazjaliści będą przygotowywać pracę pisemną na temat funduszy europejskich na Dolnym Śląsku. Tematyka pracy może dotyczyć obszarów wsparcia w ramach poszczególnych programów, wpływu, jaki środki unijne mają na rozwój regionu lub ciekawych projektów realizowanych z udziałem dofinansowania.

Czekamy zatem na wyniki czwartkowego testu i zabieramy się do napisania ciekawej pracy.