baner6.jpg

Uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie uczestniczyły w zbiórce żywności w ramach akcji „PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM” zorganizowanej przez Zarząd Stowarzyszenia „Euro Partner” ze Strzegomia, które działa pod patronatem Banku Żywności. Zebraną przez wolontariuszy żywność, Banki Żywności przekażą organizacjom i instytucjom zajmującym się dożywianiem dzieci w szkołach, świetlicach, domach dziecka, Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, stowarzyszeniach pomagającym dzieciom i młodzieży.

Program „Podziel się Posiłkiem” ma na celu walkę z niedożywieniem wśród dzieci i opiera się na współdziałaniu wielu osób i organizacji. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z  koordynatorem ds. akcji charytatywnych Sylwią Chrut-Rudnicką od kilku lat współpracują z Zarządem Stowarzyszenia „Euro Partner” ze Strzegomia, które koordynuje zbiórkę żywności w strzegomskich marketach.