baner5.jpg

W jaroszowskim Zespole Szkolno-Przedszkolnym ruszył projekt „Internetowy Teatr TVP dla szkół”

Pierwszy spektakl obejrzeli gimnazjaliści 7 października br. Telewizja Polska wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym przeprowadziła kodowaną transmisję z Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego pantomimy „Mikrokosmos” według scenariusza i reżyserii Konrada Dworakowskiego.

Zdecydowaliśmy się na ten projekt dlatego, że mamy sale lekcyjne bardzo dobrze wyposażone w odpowiedni sprzęt multimedialny i dzięki temu możemy zaoferować naszym uczniom kontakt z wysoką sztuką”- powiedziała dyrektor placówki Beata Jankiewicz.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, spektakl grany przez profesjonalnych aktorów „na żywo” może wzbogacić i uatrakcyjnić lekcje języka polskiego. To nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni.

Kolejne spotkanie z Teatrem „na żywo” w Jaroszowie już 22 października br. Tym razem spektakl obejrzą najmłodsi uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej.

Fot: B. Sowa