baner7.jpg

Dnia 7 października 2013 roku, w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Jaroszowie odbyło się pasowanie na ucznia.

Na sali gimnastycznej zgromadziło się 26 dzieci klasy IA, które uroczyście wstąpiły do grona prawdziwych uczniów oraz zaproszeni goście: rodzice i uczniowie klas II i III.

„Dziś jest nasze pasowanie, uczniem każdy z nas zostanie, my pierwszaki przyrzekamy, że się bardzo postaramy” – zapewniały pierwszaki.

W świat szkolnej rzeczywistości, pierwszaków wprowadzali: Wróżka (Zuzanna Kawiak – klasa Va) oraz rodzice w roli Ministrów: Minister Wojny (Pan Adam Antosiak), Minister Sztuki (Pani Anna Drozdowicz), Minister Sportu (Pani Anna Łobodziec), Minister Budownictwa (Pan Krzysztof Hordyński), Minister Finansów (Pani Anna Grzywna), Minister Kultury (Pani Iwona Ciepła).

Pierwszaki wstąpiły do grona uczniów, a ich rodzice wstąpili do grona społeczności szkolnej.

„Razem z dziećmi wstępujemy w szkoły już otwarte bramy, że na medal z nas rodzice wszystkich Was tu zapewniamy” – deklarowali Rodzice (Stella i Bernard Kawiak).

Pani Dyrektor mgr Beata Jankiewicz przyjęła złożone przez uczniów ślubowanie i  pasowała dzieci na uczniów. Wszystkim pierwszakom życzyła sukcesów i radości przebywania w szkolnych murach.

„Gdy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” – zacytowała słowa patrona naszej szkoły J. Korczaka

Dopełnieniem uroczystości było wręczenie uczniom Dyplomów Pasowania i „Rogów Obfitości”.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy niezapomnianych szkolnych chwil, do których każdy z nas, zapewne chciałby czasem powrócić.