baner3.jpg

W dniach 10-15 października br. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Tydzień Patrona. Były to szczególne obchody w związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka.

W tym roku przypadają bowiem dwie ważne rocznice związane z postacią Janusza Korczaka:

 

70. rocznica śmierci w obozie zagłady w Treblince oraz 100. rocznica założenia przez niego Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie (obecnie Jaktorowskiej).

W tych dniach w naszej szkole:

  • zorganizowano wystawę poświęconą pamięci Janusza Korczaka
  • przygotowano gazetki poświęcone naszemu patronowi
  • pracowni komputerowej można było oglądać prezentację poświęconą jego życiu i twórczości
  • wydano pocztówki okolicznościowe: koniczynka oraz akwarela

Dnia 19 października br. odbył się uroczysty apel przygotowany przez p. Bronisławę Czaplę,
p. Annę Madej i p. Jacka Krogela.
W przedstawieniu brali udział uczniowie klas IV - VI oraz klasy drugiej. Widzowie mogli wysłuchać piękne recytacje, piosenki oraz prezentację nawiązującą do życia i twórczości Janusza Korczaka. Uczniowie w odgrywanych scenkach przedstawili wiele ról, jakie w swoim życiu pełnił Janusz Korczak. Byli pedagogiem, lekarzem, opiekunem sierot. Wcielili się także w role wychowanków Domu Sierot, pacjentów Starego Doktora oraz bohaterów jego książek. Wszyscy na chwilę przenieśli się w czasy Janusza Korczaka.

Bronisława Czapla