baner5.jpg

W dzisiejszych czasach, młodzież zajęta grami komputerowymi i szukająca przygód na portalach internetowych, nie zwraca uwagi na rocznice obchodzonych przez rodaków świąt i ich symbolikę.

Tymczasem, uczniowie pogłębiający swoją wiedzę na zajęciach pozalekcyjnych Koła Historycznego wraz z nauczycielką – Agnieszką Nowacką, postanowili uczcić  74. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Z tej okazji przygotowali inscenizację odtwarzającą scenę wejścia wojsk radzieckich na ziemie polskie. Scenariusz napisał trzecioklasista - Błażej Kołodziej. Uczeń zgromadził również potrzebne mundury i rekwizyty.

Uczennice: Martyna Bartosińska, Paulina Zamojska i Justyna Kozakiewicz recytowały wiersze przypominające o dramatyzmie wrześniowych dni. O przyczynach i skutkach konfliktów z 1939 roku opowiadał Bartosz Giemza. W rolę polskich i rosyjskich oficerów wcielili się: Patryk Rasała, Michał Grynienko, Gracjan Warych, Błażej Kołodziej i Mateusz Bobowski. Inscenizację obejrzeli uczniowie kl. VI SP oraz uczniowie gimnazjum.

Zainteresowanie przedmiotem jest możliwe wtedy, gdy lekcje historii są ciekawe i przyjemne a uczniom pozwalają w nich uczestniczyć. Nasi uczniowie w czasie zajęć prowadzonych metodami aktywnymi nie tylko uczą się rozmaitych umiejętności podstawowych i tych specyficznych dla przedmiotu historia i społeczeństwo, ale również budują swój zasób wartości i postaw.