baner2.jpg

W piątek - 20 września br.- nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątania Świata”.

Akcja na terenie szkoły przebiegła w dwóch grupach. Uczniowie z młodszych klas sprzątali świat na trzeciej lekcji, natomiast pozostali uczniowie na lekcji piątej. Koordynator akcji - Dorota Burzyńska - na apelu, przedstawiła zasady bezpieczeństwa obowiązujące uczestników akcji, a także odczytała wyznaczone miejsca, które w tym roku miała porządkować nasza szkoła.Wszystkim zbierającym przekazane zostały worki i jednorazowe rękawice.

Najmłodsze dzieci zbierały śmieci na terenie boiska szkolnego - teren przy szkole. Natomiast klasy starsze szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne udały się w okolice jaroszowskiego Kościoła.Opiekę nad uczniami podczas sprzątania sprawowali nauczyciele i wychowawcy.

Tegoroczne sprzątanie naszej najbliższej okolicy możemy uznać za udane tym bardziej, żeodbyło się w sprzyjających warunkach pogodowych. "Sprzątanie Świata" zakończyło się sukcesem, a pozostawione worki zostały odwiezione na wysypisko.

Cieszymy się, że choć tak mogliśmy pomóc oczyścić ze śmieci Naszą Planetę! - podsumowała na koniec tej szlachetnej akcji nauczycielka przyrody - Dorota Burzyńska.