baner2.jpg

Były obóz koncentracyjny Gross- Rosen w Rogoźnicy w niedzielne południe w dniu 1 września  był  miejscem corocznego uczczenia pamięci zamordowanych i zamęczonych ludzi w czasie II wojny światowej.

W obchodach 74. Rocznicy uczestniczyli m.in. burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu - Tadeusz Wasyliszyn, prezydent Świdnicy- Wojciech Murdzek, Sabina Cebula - etatowy członek zarządu powiatu w Świdnicy, Wiesław Kilian - senator RP, a także byli więźniowie i kombatanci wojenni oraz spora grupa ludzi, którzy swoją obecnością oddali hołd poległym. Mszę Świętą celebrował ks. bp Ignacy Dec - biskup diecezji świdnickiej.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie reprezentowała dyrektor Beata Jankiewicz. W składzie pocztów sztandarowychz naszej szkoły podstawowej i gimnazjum byli następujący uczniowie: Błażej Kołodziej, Damian Gajewski, Przemysław Sypko, Seweryn Siejk, Paulina Zamojska, Martyna Falacińska, Paulina Kuczerka, Martyna Bartosińska, Patrycja Jewuła, Anna Dylewska i Wiktoria Łobodziec.

Opiekę nad pocztami sztandarowymi sprawowali nauczyciele: Tomasz Dziurla i Krzysztof Dziurla.

Udział wszystkich w tej uroczystości to duże świadectwo patriotyzmu, solidarności i pamięci o bohaterach 1939 roku.