baner5.jpg

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w VII Międzynarodowych Zawodach Pływackich Placówek Korczakowskich, które odbyły się 27 października br. w Zgorzelcu.

W tegorocznej edycji imprezy organizowanej przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu, reprezentanci jaroszowskiej szkoły mieli okazję rywalizować ze swoimi rówieśnikami z dolnośląskich placówek. W jednej z kategorii wiekowych zajęli wszystkie miejsca na podium: zwyciężył Patryk Puzio, drugie miejsce zajął Marcin Kołkowski, a trzecie - Bartosz Szymkiewicz. Brązowy medal zdobyła także Agata Wołowiec. Reprezentantami jaroszowskiego Zespołu byli również Marcin Litawa oraz Wojciech Pindral.

Coroczny zgorzelecki turniej miał tym razem wyjątkowy charakter. Wpisał się bowiem w obchody ogłoszonego przez Sejm RP Roku Janusza Korczaka.

 

Jacek Krogel