baner5.jpg

Dnia 13 czerwca 2013 r. w Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu, odbył się XI Gminny Konkurs Matematyczny „Szczęśliwa 13-tka”.

 

Celem konkursu jest stworzenie równych szans rozwojowych uczniom z różnych środowisk, stworzenie gimnazjalistom możliwości obiektywnego zmierzenia własnych sił i możliwości oraz znalezienie  wśród naszej społeczności uczniów utalentowanych matematycznie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas III gminy Strzegom, którzy nie boją się wyzwań, potrafią pokonywać trudności, a ich pasją jest matematyka.

Naszą szkołę reprezentowało czterech uczestników: Agata Miklaszewska, Piotr Halczuk, Maciej Michałowski i Dawid Puchalski. Po dwugodzinnych zmaganiach z zestawem konkursowym, komisja ogłosiła, iż wśród 20 uczestników, nasza uczennica- Agata zajęła IV miejsce i tym samym dostała wyróżnienie oraz nagrodę rzeczową. Zadania były na bardzo wysokim poziomie, a wyniki czołówki różniły się tylko kilkoma punktami.

To wielki sukces Agaty jak i jej nauczycieli, którzy cieszą się z uzyskanego wyniku i życzą jej kolejnych sukcesów.