baner2.jpg

Uczniowie naszej szkoły w dniach 12 – 14 czerwca 2013 roku uczestniczyli w trzydniowej wycieczce.

Wyjazd ze szkoły miał miejsce o godzinie 8.00 a do Torunia młodzi podróżnicy dotarli o 14.30.

W Toruniu czekała przesympatyczna Pani przewodnik, która oprowadziła uczniów po historycznych miejscach Torunia. Można było zobaczyć między innymi krzywą wieżę, dom Kopernika, pomnik flisaka oraz przepiękny ratusz Torunia. Nie zabrakło czasu na zakupy i degustację toruńskich pierników.

Miejsce noclegowe okazało się być przyjaznym miejscem, z boiskiem, placem zabaw, trampoliną. Niezapomniany okazał się spacer nad pobliskie jezioro przy zachodzącym słońcu.

Drugi dzień to wyprawa do Szymbarka. Tamtejszy skansen obfituje w wiele ciekawych miejsc. Można było podziwiać między innymi:

- najdłuższą deskę świata, która ma rekord Guinessa

- odwrócony dom, w którym przebywanie przyprawić może o zawrót głowy

- wizytę w bunkrze, gdzie symulacja odgłosów wojny, bombardowania i ostrzeliwania w zupełnych ciemnościach na niejednym robi ogromne wrażenie.

Druga noc minęła spokojnie. Rano pobudka, pyszne śniadanie i w drogę do Torunia. Tutaj warsztaty z pieczenia piernika oraz planetarium z ciekawymi salami interaktywnymi Geodium i Orbitarium oraz prezentacją pt. "Wehikuł czasu" podczas której widzowie cofnęli się do czasów w których rynek toruński był pod wodą, zamieszkały przez dinozaury czy też mamuty.

Wrażeń było mnóstwo ale nadszedł czas powrotu do domu. Po zjedzonym obiedzie wycieczka wsiadła do autokaru i ruszyła w drogę. Jak się okazało z przygodami, ponieważ zepsuty autobus przedłużył ciekawą przygodę o kolejne cztery godziny.

Po trzech dniach pełnych wrażeń autobus prowadzony przez sympatycznego Pana Witka zajechał szczęśliwie do Jaroszowa.

Organizatorzy dziękują wychowawcom wycieczki Pani Agnieszce Nowackiej i Panu Waldemarowi Abramowi za opiekę nad uczniami oraz wszystkim uczestnikom za zdyscyplinowanie. Podziękowania należą się również Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Jaroszów Rusko za dofinansowanie w kwocie 1000 złotych oraz Piekarni Państwa Jańczak ze Strzegomia za przekazanie pieczywa.