baner6.jpg

VI Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej im. Czesława Żydka, który rozegrano 15 czerwca br. na boisku Orlik w Jaroszowie należy uznać za udany.

W zawodach wzięły udział 4 drużyny: z Udanina, Goczałkowa, Kostrzy i oczywiście z Jaroszowa. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, który życzył wszystkim drużynom zwycięstwa i przede wszystkim gry "fair play".

Piękna słoneczna pogoda dopisywała od samego rana. Niestety nasi zawodnicy byli chyba jeszcze zmęczeni trudami wycieczki z Kujaw i powrotem późno w nocy. Przegrali fatalnie 1:0 z drużyną z Goczałkowa dając sobie strzelić bramkę w ostatniej minucie meczu. 
Z Udaninem było jeszcze gorzej. Przebudzenie nastąpiło dopiero w ostatnim meczu z Kostrzą. Tutaj nie byliśmy już tak gościnni, żeby pozwolić chłopcom z tej szkoły wygrać mecz z nami. Wprowadzeni do gry zawodnicy rezerwowi z klas młodszych II-IV dali sobie świetnie radę wygrywając najwyżej z tą drużyną.

Opiekunowi drużyny - Krzysztofowi Dziurli asystował uczeń -Tomasz Warych, który ciągle motywował naszych zawodników do dobrej gry.

Po tych zmaganiach posililiśmy się grillowaną kiełbaską i kaszanką. Imprezę uatrakcyjniły występy grupy tanecznej „8+5” z Jaroszowa.

Nagrody, puchary, medale i dyplomy wręczali przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko.

Wyniki:

  • Kostrza - Udanin 1:5
  • Jaroszów - Goczałków 0:1
  • Kostrza - Goczałków 1:6
  • Udanin - Jaroszów 3:0
  • Kostrza - Jaroszów 0:7
  • Udanin - Goczałków 1:0

Tabela:

LP

Nazwa drużyny

Ilość meczy

Zdobyte punkty

Stosunek bramek

1.

Udanin

3

9

9-1

2.

Goczałków

3

6

7-2

3.

Jaroszów

3

3

7-4

4.

Kostrza

3

0

2-18

Drużyna otrzymała dyplom i puchar.

Nagrody dodatkowe dla naszej drużyny otrzymali:
Najmłodszy uczestnik - Paweł Markowski (Jaroszów)
Najlepszy żongler - Seweryn Siejk (Jaroszów)