b1.jpg

16 kwietnia w Strzegomskim Centrum Kultury odbył się „I Gminny Konkurs Języka Polskiego'' dla szkół podstawowych, zorganizowany przez Państwową Szkołę Podstawową nr 2 w Strzegomiu.

Udział w nim wzięło siedem, trzyosobowych  drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Wojtyra, Dominika Sabat i Dominika Lasko.

Zacięta rywalizacja o certyfikat  „szkoły dbającej o piękno języka”  trwała do ostatnich minut konkursu. Nasi uczniowie zajęli IV miejsce.   GRATULUJEMY!!!

Głównym mottem konkursu były słowa Juliusza Słowackiego:  „Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Rozpoczęcie zmagań uczniów poprzedził wykład Heleny Sojki-Masztelarz, pracownika Uniwersytetu Wrocławskiego, która mówiła o  błędach językowych.

Uczniowie rywalizowali w siedmiu zadaniach: musieli wygłosić przemowy, znaleźć błędy językowe w krótkich wierszach, przekształcić teksty znanych piosenek, a także wziąć udział w kalamburach. Koledzy naszych zawodników z klasy szóstej bardzo dopingowali swoim koleżankom.