baner8.jpg

W miniony piątek, 07.06.2013 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się uroczysty apel pn. "SPOTKANIE POŚWIĘCONE SŁUDZE BOŻEJ ANNIE JENKE".

 

Na początku, po odśpiewaniu hymnu szkoły, uczennice prowadzące apel – Katarzyna Kikta i Agata Miklaszewska, poprosiły o zabranie głosu dyrektor Beatę Jankiewicz, która gorąco powitała zaproszonych gości: o. DOMINIKA PARTYKĘ - paulina z Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy, opiekuna Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke w Świdnicy, panią EDWARDĘ MIKUŁĘ – prezes Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke w Świdnicy, panią TERESĘ KOCZAN - wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke w Świdnicy, panie IRENĘ SAJAN i BOGUSŁAWĘ JAWORSKĄ – członkinie Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke w Świdnicy, pana ZBIGNIEWA KOŁODZIEJA – sołtysa wsi Jaroszów, pana KRZYSZTOFA KOWALCZYKA - Przewodniczącego Rady Sołeckiej wsi Jaroszów i panią KRYSTYNĘ LEWICKĄ – Zastępcę Przewodniczącego Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie.

W kolejnej odsłonie uroczystości, Goście oraz młodzież została zaproszona do obejrzenia montażu słowno-muzycznego, nawiązującego do słów Matki Teresy z Kalkuty: „Życie jest miłością – ciesz się nią!”, w wykonaniu gimnazjalistów. Uczniów do tego ważnego wydarzenia przygotowali nauczyciele: Monika Bytnar-Gołembiowska, Małgorzata Januś, Krzysztof Dziurla i Tomasz Dziurla.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili niezawodni i zawsze wspaniale przygotowani uczniowie gimnazjum: Martyna Bartosińska, Aleksandra Drzewicz, Joanna Głód, Klaudia Hucał, Katarzyna Kikta, Kinga Kuszaj, Agata Miklaszewska, Magdalena Szczepny, Paulina Zamojska, Piotr Halczuk, Błażej Kołodziej, Maciej Michałowski, Paweł Miłek oraz szkolna schola „Emaus” pod kierunkiem pana Tomasza Dziurli.

Przepiękne słowa-świadectwa, wspomnienia, wiersze, piosenki, podkłady muzyczne i prezentacje multimedialne skłaniały do głębokiej refleksji nad życiem naszej patronki, zadumy nad życiem i każdą jego chwilą. Odpowiednie przygotowanie i kunszt aktorski uczniów sprawiły, że program artystyczny został zaprezentowany na wysokim poziomie. Mówiono przepięknie o życiu Anny Jenke, o jej harcerstwie, o konspiracji w czasie wojny, o tajnym nauczaniu, o studiach i wychowywaniu młodzieży, o jej wielkiej odwadze i życiu w trudnych czasach, w końcu o jej wielkiej miłości do Boga. Można było odnieść wrażenie, że Anna Jenke była obecna wśród nas.

Po obejrzeniu programu artystycznego głos zabrały: pani Edwarda Mikuła oraz pani dyrektor - Beata Jankiewicz, które bardzo ciepło wypowiadały się na temat naszej wspaniałej patronki.

W drugiej części apelu uczniowie zaprezentowali przed publicznością napisane przez siebie wiersze związane z Anną Jenke. Prace te powstały w ramach tegorocznego Szkolnego Konkursu Wiedzy o patronce. Konkurs ten trwał od 12.11.2012 r. do 27.03.2013 r. Wzięło w nim udział 56 uczniów z klas IV - VI Szkoły Podstawowej oraz klas I - III Gimnazjum.

 

Pani dyrektor Beata Jankiewicz wręczyła pamiątkowe dyplomy laureatom tego konkursu.

W Konkursie Plastycznym nt. "Życia i działalności Sługi Bożej Anny Jenke":

- I miejsce  zajęła  Martyna Bartosińska z kl. II a gimnazjum;

- II miejsce zajęła  Izabela Siejk z kl. IV  szkoły podstawowej;

- III miejsce zajął  Seweryn Siejk z kl. V  szkoły podstawowej;

- III miejsce zajęła  Dominika Sydor z kl. VI szkoły podstawowej.

 

W Konkursie Recytatorskim  nt. "Życia i działalności Sługi Bożej Anny Jenke":

- I miejsce zajęła  Martyna Falacińska z kl. V szkoły podstawowej;

- II miejsce zajęła  Dominika Sydor z kl. VI szkoły podstawowej;

- III miejsce zajęła  Kinga Kuszaj z kl. II gimnazjum .

 

W Konkursie Wiedzy  nt. "Życia i działalności Sługi Bożej Anny Jenke":

- I miejsce zajęła Dominika Sydor z kl. VI szkoły podstawowej;

- II miejsce zajęła Agata Miklaszewska z kl. III gimnazjum;

- III miejsce zajęła Kinga Kuszaj z kl. II gimnazjum.

 

Ponadto, uczniowie Agata Miklaszewska i Piotr Halczuk - uczniów klasy III a Gimnazjum w Jaroszowie zaprezentowali przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne. Prezentacje te zostały nagrodzone w tegorocznym Konkursie o życiu i działalności Sługi Bożej Anny Jenke w Szkole Podstawowej w Mrowinach, w ramach 5. Rocznicy nadania imienia Anny Jenke tej szkole. Agata zajęła II miejsce, zaś Piotr miejsce III.

Na zakończenie Organizatorzy zaprosili zacnych gości do wspólnego pamiątkowego zdjęcia oraz na słodki poczęstunek do szkoły.

Niech Sługa Boża Anna Jenke będzie nam wzorem do naśladowania, byśmy jak ona umieli rozsiewać miłość wokół siebie.