baner7.jpg

W dniu 28.05.2013 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z pedagogiem szkolnym - Sylwią Chrut-Rudnicką odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka w Świdnicy, których obdarowali  prezentami.

Przedsięwzięcie to było jednym z zadań wynikających z realizacji obowiązkowego projektu edukacyjnego. Nasi drugoklasiści - BARTOSZ GIEMZA, KACPER LEWICKI, DAMIAN GAJEWSKI, KAMIL DZIENISZEWSKI, SZYMON BOHONOS I DAMIAN BERNAT - zorganizowali zbiórkę na terenie szkoły i zebrali lub zakupili m.in. artykuły szkolne i słodycze, które zawieźli do Świdnicy.

Celem głównym  projektu edukacyjnego było pobudzenie i zwiększenie aktywności społecznej młodzieży i dzieci  w środowisku lokalnym, poprzez stworzenie warunków do realizacji młodzieżowych inicjatyw społeczno-edukacyjnych i rozwoju ruchu wolontarystycznego w lokalnych społecznościach.