baner6.jpg

Dnia 28 maja 2013 roku uczniowie klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka wzięli udział w pierwszym Gminnym Konkursie  Historycznym pod hasłem: „ Drogi Polski do niepodległości”

pod patronatem Burmistrza Strzegomia. Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Olszanach. Konkurs odbył się w  Strzegomskim  Centrum Kultury.

Osiem szkół podstawowych naszej gminy wystawiło po dwoje uczniów, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali Dominika Sabat i Michał Kebłesz pod opieką pani Bronisławy Czapli. W pierwszej części konkursu 16 uczniów rozwiązywało zadania: czytali mapę, układali wydarzenia historyczne w porządku chronologicznym, odpowiadali na pytania do słuchowiska „ Mam obowiązki polskie”. W tej części komisja wyłoniła 10 uczestników, którzy wzięli udział w teleturnieju „ Jeden z dziesięciu”. Tu, uczestnicy konkursu walczyli o utrzymanie szans, popisywali się wiedzą historyczną. Zacięta walka wyłoniła zwycięzców.

I miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym zajęła Dominika Sabat ,

miejsce III przypadło   Michałowi Kebłeszowi.

GRATULUJEMY