baner4.jpg

Magia Wembley i legendarnych pojedynków Anglii z Polską czeka na zwycięzców piłkarskiego Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem firma Tymbark.

Te właśnie słowa zachęciły nas do tego, aby wystartować i  zapisać się  do XIII edycji rozgrywek. W marcu dopełniliśmy formalności i mieliśmy kilka tygodni na przygotowania do turnieju. Chłopcy cieszyli się, że będą mogli spotkać się z rówieśnikami z innych szkół. Kilka treningów, na jakie pozwoliła nam aura, odbyliśmy na naszym Orliku. Transport do Świdnicy zapewniła dyr. Beata Jankiewicz. Wychowawcy klas II i III: Anna Madej i Bożena Wilczak pomogły w wypełnieniu wymaganej dokumentacji i w kontaktach z rodzicami młodych zawodników. Opiekunem drużyny był nauczyciel - Krzysztof  Dziurla.  Chłopcy mówili do niego: „Trenerze będzie jutro trening ?”, co świadczyło o dużej chęci do gry i było motywujące.

Rodzice też wykazywali chęć wyjazdu z dziećmi na te zawody. Byli ciekawi jak wystąpią ich pociechy. W dniu 24 maja pojechaliśmy na stadion OSiR w Świdnicy i rozegraliśmy trzy mecze w swojej grupie. Niestety przegraliśmy znacząco z drużynami z klubów: „Zjednoczeni Żarów” i „Gryf Świdnica”. Nawiązaliśmy do równej walki o punkty jedynie ze szkołą z Zastruża. Ten mecz dał naszym uczniom dużo przyjemności i pozwolił uwierzyć we własne siły. Ostatecznie zajęliśmy  IV miejsce otrzymując pamiątkowy dyplom dla szkoły i indywidualne za uczestnictwo.

Na miejscu wspierali nas Państwo Siedleccy. Pani Gabriela Siedlecka dopingowała swojego syna Michała i była bardzo pomocna w motywowaniu naszych uczniów do dobrej gry.

Pocieszający jest fakt, że reprezentowaliśmy Gminę Strzegom jako jedyna szkoła podstawowa z naszego terenu i udział w rozgrywkach wzięli uczniowie z  młodszego rocznika tj. 2004 r. Po tegorocznych doświadczeniach, daje to na przyszłość większe szanse. Szkoda, że biorą udział w takim turnieju tylko drużyny ze szkół!

WYKAZ UCZNIÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W XIII TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
„Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

Mikołaj Ziora, Przemysław Pyrzyński, Jakub Głód, Bartosz Sus, Kacper Balcerek

Piotr Marczyk, Jakub Balcerek, Michał Puto, Paweł Markowski, Michał Siedlecki.