b1.jpg

9 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I – III szkół podstawowych Gminy Strzegom.

W konkursie udział wzięło 27 najlepszych recytatorów  z 9 szkół naszej gminy, którzy zaprezentowali utwory z literatury dziecięcej, w tym szczególnie ulubione przez dzieci wiersze Juliana Tuwima – patrona 2013 r.

 

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Aneta Stokowiec – pracownik Biblioteki w Jaroszowie, P. Maria Kierko i p. Janina Miziołek – emerytowane nauczycielki ZSP w Jaroszowie, które przy ocenie brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Komisja konkursowa przyznała wyróżnienie dla Wiktorii Świątoniewskiej  z klasy Ia za recytację wiersza pt. „Po co krowie rogi na głowie”.

Recytowanie wierszy przez najmłodszych artystów przeplatane było barwnymi i żywiołowymi występami uczniów wchodzących w skład grupy tanecznej „Friends”.  W przerwie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów.