baner8.jpg

8 maja 2013 roku  – Opera Wrocławska

 

Dzięki biletom - zaproszeniom, jakie ofiarował nam PKO Bank Polski w Strzegomiu, dwunastoosobowa grupa dzieci wraz z opiekunką SKO pojechała do Wrocławskiej Opery, aby przekonać się, jak wyjątkową sztuką jest opera i jak wiele ma niepowtarzalnego uroku; by ją poznać i polubić.
Alicja w krainie czarów to barwna historia o małej dziewczynce, która we śnie zbłądziła w krainie, w której wszystko jest możliwe. Gąsienica z anielskim spokojem pali fajkę wodną, Szyderczy Kot wykrzywia się do wszystkich w złośliwym uśmiechu, można tam coś zjeść i nagle zmienić się w olbrzyma, coś wypić i stać się liliputem. Cóż to za miejsce?! Cóż za historia?! Tutaj nic nie jest logiczne i do wyjaśnienia, a słowa absurdalne, niesłychane, zaskakujące, niemożliwe najlepiej oddają atmosferę tej krainy.
Dziękujemy, bo była to dla nas wspaniała przygoda i atrakcja, która może w przyszłości przerodzi  się w miłość do opery trwającą całe życie.