baner4.jpg

Dnia 28.02.2020 r. w jaroszowskim przedszkolu odbyła się wystawa ekologiczna.

W tym dniu naszymi gośćmi byli Pani Jolanta Dryja - Naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Strzegomiu i Pan Mariusz Kowalski. Tematyka ekologii i recyklingu jest dobrze znana naszym przedszkolakom. Śmieci, czyli to co wyrzucamy, dzieci potraktowały jako materiał plastyczny. Dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością. Z plastikowych butelek, rolek po papierze i  papierowych wytłoczek powstały piękne prace małych artystów. Gąsienice, biedronki, świnki, żółwie, sowy, pociąg, a nawet bałwanki cieszyły oczy naszych gości.

Podczas wystawy dzieci opowiadały jak ważne jest zbieranie śmieci w sposób selektywny i co robić, aby, dbać o nasze środowisko naturalne. Hasło przewodnie brzmi: „Segregacja na 5”.

Pamiętajmy! Wykorzystując odpady, dajemy im szansę na drugie życie!