baner4.jpg

W piątkowe  przedpołudnie na boisku „Orlik” w Jaroszowie  w dniu 10.05.2013 r. odbył się  I Turniej Piłki Koszykowej  Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców „STREETBALL”

pod patronatem p. Moniki Wielichowskiej -Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali zaproszeni goście w osobach: p. Zbigniewa Suchyty –Burmistrza Strzegomia i  p. Krystiana Ulbina- konsultanta Pani Poseł. Ciepłe słowa skierowane do zawodniczek i zawodników, zachęcające do czystej gry fair play oraz udanej rywalizacji sportowej przekazali współorganizatorzy: p. Beata Jankiewicz- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, p. Grzegorz Luszawski- Dyrektor Ośrodka Sportu  i Rekreacji w Strzegomiu i p. Krzysztof Kalinowski- w-ce Dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury. Do turnieju zgłosiły się wszystkie nasze gminne gimnazja. Mecze były pełne emocji, zdrowej i bezpiecznej rywalizacji sportowej. Wszystkie drużyny miały jednakowe szanse na zwycięstwo. Przerwy między meczami uświetniały występy  taneczne cherleederek, które przygotowała p. Monika Bytnar- Gołembiowska.

 

W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się uczennice z Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu, które zremisowały z naszymi dziewczętami w ostatnich sekundach meczu.

Kolejność w klasyfikacji drużyn żeńskich wyglądała następująco:

Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu- 3 pkt

Gimnazjum Nr 1 w Strzegomiu- 2 pkt

Gimnazjum w Jaroszowie- 1 pkt

W kategorii chłopców zdecydowanie najlepszą drużyną okazali się gospodarze turnieju, którzy wygrali wszystkie mecze zdecydowanie i wysoko. W meczu finałowym chłopcy też nie mieli większych problemów w pokonaniu rywali w stosunku 12:5.

Kolejność w klasyfikacji drużyn męskich wyglądała następująco:

Gimnazjum w Jaroszowie- 6 pkt

Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu- 4 pkt

Gimnazjum Nr 1 w Strzegomiu- 2 pkt

Gimnazjum w Goczałkowie- 0 pkt

 

Wszystkie spotkania sędziowali: p. Jerzy  Majewski i p. Andrzej Rajtar z Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczestnicy turnieju otrzymali w ramach posiłku słodkie bułki i wodę mineralną, które zostały zakupione przez współorganizatorów. Puchary i podziękowania ufundowała p. Monika Wielichowska, dyplomy i okolicznościowe pamiątki p. Beata Jankiewicz.

Podczas wręczania nagród dla drużyn, jury uhonorowało najlepszą zawodniczkę rozgrywek- Karolinę Gaweł z Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu i najlepszego zawodnika- Rafała Kaliciaka z Gimnazjum w Jaroszowie.

Warunki pogodowe sprzyjały zmaganiom drużyn. Pierwszą edycję Gminnego Turnieju Piłki Koszykowej „Streetbal” należy uznać za udaną

Nasze gimnazjum reprezentowali:


Dziewczęta

Chłopcy

Szczepny Magdalena

Warych Tomasz

Miklaszewska Agata

Kaliciak Rafał

Lasak Izabela

Czarnecki Adam

Paliwoda Sandra

Miłek Paweł

Hucał  Klaudia

Kołkowski Marcin

Wołowiec Agata

Puchalski Dawid

Zamojska Paulina

Warych Gracjan

Kuszaj Kinga

Szymkiewicz Bartosz

Lasak Wiktoria

Sydor Sebastian

 

Puzio Patryk