baner8.jpg

26 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Było to ważne wydarzenie, gdyż miało na celu promowanie młodych talentów, a także wyłonienie trójki najlepiej mówiących uczestników, którzy wezmą udział w gminnym konkursie recytatorskim.

 

Występy były bardzo udane, dzieci wspaniale przygotowały się pod opieką swoich wychowawczyń. Tremę pomogła pokonać entuzjastyczna publiczność złożona z uczniów kl. I – III, która każdą recytację nagradzała gromkimi brawami.

Konkursowe jury w składzie: pani Beata Jankiewicz – dyrektor szkoły oraz pani Bożena Wilczak – wychowawczyni klasy III,  miało niełatwe zadanie wyłonić laureatów spośród wielu bardzo dobrych recytacji, tym bardziej, że poziom był bardzo wyrównany.

I miejsce: Hanna Peszek z kl. I a

II miejsce: Emilia Henike z kl. III a

III miejsce: Wiktoria Świątoniewska z kl. I a

Wyróżniona została: Natalia Machnikowska z kl. II a

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy upominki ufundowane przez szkołę oraz dyplomy. Laureaci eliminacji szkolnych będą reprezentowali naszą szkołę już 9 maja 2013 r. w finale Gminnego Konkursu Recytatorskiego.