b1.jpg

W dniu 05.04.2019 r. dzieci z grupy przedszkolnej "Muchomorków", w ramach udziału naszej szkoły w programie "Bezpieczny Dolnoślązak", udały się do Wrocławia, by wziąć udział w szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa na terenie Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika Wrocław-Strachowice.

Po lotnisku dzieci oprowadzał pan Artur Grajny - pracownik Straży Granicznej, który spotkał się z naszymi przedszkolakami na terenie starego terminalu. Uczestnicy szkolenia przeszli najpierw kontrolę bezpieczeństwa, którą przeprowadzili funkcjonariusze Służby Ochrony Lotniska. Następnie dzieci miały okazję obejrzeć z bliska śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i porozmawiać z jego załogą. Podczas przejścia ze starego na nowe lotnisko dzieci oglądały startujące i lądujące samoloty. Następną  atrakcją  było obejrzenie najnowocześniejszego sprzętu gaśniczego na terenie siedziby Lotniskowej Straży Pożarnej. Niecodzienną niespodzianką  dla dzieci było zaprezentowanie przez  funkcjonariuszy Straży Granicznej nowoczesnego, pirotechnicznego  robota  „IBIS”, który dzieci mogły obejrzeć w akcji. W ten sposób przedszkolaki dowiedziały się, jak należy postąpić w przypadku znalezienia na lotnisku porzuconego bagażu.

Ostatnim punktem szkolenia było przejście ogólnodostępną częścią lotniska i wjazd ruchomymi schodami na taras widokowy.

Dzieci wróciły do Jaroszowa pełne wrażeń i bogatsze o nową wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa.

Opiekę nad przedszkolakami sprawowali nauczyciele - Anna Madej i Marzena Białek.