baner3.jpg

W poniedziałek 25 marca,  w naszej sali zagościła grupa „Smerfów”. Dla naszych koleżanek i kolegów przygotowaliśmy zajęcia warsztatowe nt. „Czy ktoś widział wiosnę? Portret Pani Wiosny”.

Zajęcia rozpoczęliśmy zabawą „Uściśnij dłoń” a następnie w oparciu o obrazki, próbowaliśmy znaleźć różnice i podobieństwa w portretach Pani Zimy i Pani Wiosny. Po wysłuchaniu piosenki „Marzec - czarodziej” szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Co wyczarował marzec-czarodziej?, Co lubi wiosna?, Dlaczego marzec był czarodziejem?”.

W zabawach ruchowych naśladowaliśmy skoki żabki, klekot bociana, skoki przez kałużę, itd. Zabawa „Wiosna lubi (tak, nie)” była sprawdzianem naszych wiadomości nt. wiosny. Następnie przyszedł czas na pracę w grupach mieszanych. Planowanie, wycinanie, kolorowanie, klejenie to było dla nas wyzwanie. Udało się! Zgodna współpraca dała efekt w postaci pięknych portretów Pani Wiosny. Na zakończenie zrobiliśmy wystawkę naszych prac zachęcając tym samym Panią Wiosnę, by rozgościła się u nas na dobre.