baner2.jpg

Nauczyciele i uczniowie z Jaroszowa w wyjątkowy sposób uczcili Pierwszy Dzień Wiosny.

Zorganizowali Galę Talentów, której celem była promocja osiągnięć uczniów zdolnych.  Oficjalnego otwarcia dokonała wicedyrektor Violetta Posłuszna-Koziałkowska.

W listopadzie 2012 r. jaroszowska placówka oświatowa otrzymała zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” nadany przez minister edukacji narodowej poprzez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Gimnazjaliści, którzy uczęszczają na różne zajęcia pozalekcyjne i rozwijają swe pasje, mieli szanse przedstawić swoje umiejętności oraz zainspirować kolegów i koleżanki.

Wychowawcy, po konsultacji z innymi nauczycielami, zgłosili do Gali swoich uczniów, którzy odnieśli sukcesy w tym roku szkolnym. Społeczność szkolna miała okazję podziwiać talenty, zarówno na żywo, jak i w przygotowanej przez panią koordynator projektu Monikę Bytnar-Gołembiowską i pana Waldemara Abrama prezentacji multimedialnej.

Uczniowie rozwijają swe pasje nie tylko wspierani przez nauczycieli, ale przede wszystkim przez doceniających ich rodziców. Wyróżniono m.in. talenty plastyczne, muzyczne, recytatorskie, wokalne, matematyczne, geograficzne i dużą grupę sportowców z różnych dyscyplin. „Na żywo” zaprezentowali się: ZOFIA MALINOWSKA z kl. IV (recytacja), SZYMON OTOCKI I WOJCIECH PINDRAL z kl. V (taniec ludowy), KAROLINA WOJTYRA z kl. VI i BARTOSZ GIEMZA z kl. II gim. (gra na instrumencie), PATRYK RASAŁA z kl. I gim. (recytacja), ALEKSANDRA DRZEWICZ z kl. I gim. (występ wokalny), JOANNA GŁÓD z kl. III B gim. (występ wokalny), grupa taneczna JASKINIOWCY, schola EMAUS, grupa teatralna DZIECIAKI.