baner8.jpg

Nasza szkoła zakwalifikowała się do drugiego etapu OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ organizowanego przez fundację WOŚP.

Jak piszą organizatorzy WOŚP: „Nie było łatwo wybrać pięć najlepszych scenariuszy z każdego województwa. Jednakże sześcioosobowa komisja zaparła się i późnym wieczorem podjęła decyzję. Spośród wszystkich prac wybraliśmy te najlepsze, najciekawsze, te które nie były sztampowe. Braliśmy pod uwagę zarówno kreatywność prowadzonych przez Was zajęć, jak i sposób w jaki przekazujecie wiedzę dzieciakom. To właśnie w drugim etapie pokażecie nam jak to robicie, jak wprowadzacie w życie swoje założenia. Z tego miejsca gratulujemy tym którzy przeszli do kolejnego etapu, a tym którym się nie udało, dziękujemy za przesłanie prac. Cieszymy się, że jest wśród Was tylu chętnych do propagowania zasad udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci”.

Program Ratujemy i Uczymy Ratować jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej RP. Program w naszej szkole koordynuje pedagog Sylwia Chrut-Rudnicka, natomiast lekcję pokazową przeprowadzi nauczycielka - Bożena Wilczak wraz z uczniami ze swojej klasy.

Już 09.04.2013 przedstawiciele z naszej szkoły wezmą udział w drugim etapie, który odbędzie się w wyznaczonej szkole przez fundację WOŚP, końcowe wyniki ogłoszone zostaną 13.05.2013 r.