baner7.jpg

W "Niedzielę Palmową" 24 marca br. w Jaroszowie po raz pierwszy w historii naszej parafii zostanie przedstawione "MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ". Do tego wydarzenia już od kilku tygodni przygotowują się uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice oraz inni mieszkańcy, którzy pragną swoją obecnością wzbogacić te wyjątkowe wydarzenie. Przedstawienie to będzie miało charakter bardzo podniosły. Uczestnicy oraz organizatorzy tego misterium mają nadzieję, że swoją rolą przedstawią, najlepiej jak potrafią, ostatnie dwanaście godzin z życia Chrystusa.

Jak czytamy w źródłach, misterium to przedstawienie o charakterze religijnym, mającym na celu pokazanie oglądającym męki i śmierci Jezusa Chrystusa oraz zmuszenie do głębokiej refleksji nad swoim życiem doczesnym.

Nad całym przedsięwzięciem czuwa nasz katecheta, Pan Tomasz Dziurla, który swoim wieloletnim doświadczeniem, wskaże występującym, jak wcielić się w wybraną postać i jak ją dobrze odegrać. Miejscami, gdzie będzie toczyła się cała akcja, będzie kościół oraz podwórze przy plebanii.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Mieszkańców Jaroszowa, Ruska Mielęcina, Mikoszowej oraz Bartoszówka do wzięcia udziału w "Misterium Męki Pańskiej". Ufamy, że nasz trud i wysiłek włożony w przygotowanie tej podniosłej uroczystości zostanie przez Państwa doceniony i licznie odpowiedzą Państwo na nasze zaproszenie.