baner4.jpg

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie "Wszystkie kolory świata", który został opracowany i przygotowany przez Polski Komitet Narodowy UNICEF. Koordynatorem projektu była p. Dorota Burzyńska, która włączyła się w kampanię reklamową i szycie laleczek.

W ramach akcji uczniowie uszyli charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie była zwykłą szmacianą lalką. W jej szycie uczniowie i ich rodzice włożyli dużo serca. Każda laleczka miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. W ramach konkursu wyłoniono 2 laleczki, które uzyskały największą ilość głosów w plebiscycie.

W Publicznej Szkole Podstawowej wygrała lala o imieniu Oliwia wykonana przez ucznia kl. IV a Bartosza Głód, natomiast w Gimnazjum pierwsze miejsce w wyniku głosowania otrzymała lala o imieniu Cezary Krata uszyta przez ucznia kl. II Michała Grynienko. Podczas „Otwartego Dnia Szkoły”, sprzedawano laleczki, łącznie zebrano 430zł, pieniądze zostały przekazane do fundacji UNICEF na zakup szczepionek dla dzieci w Sierra Leone, tak by zredukować wskaźnik śmiertelności dzieci spowodowany chorobami tj. gruźlica, odra, tężec, polio.

Wkrótce nasze lale będą prezentowane na Facebooku, będzie można oddawać na nie głosy (do czego serdecznie zachęcamy) w ogólnopolskim konkursie na najbardziej oryginalna laleczkę. Nagrodą główną jest przyjazd Majki Jeżowskiej do szkoły, która wygra plebiscyt.