baner8.jpg

W poniedziałek - 25 lutego o godzinie 15.00 - odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich w Jaroszowie z uczennicami naszej szkoły.

Sama inicjatywa organizacji zajęć wyszła spontanicznie, podczas spotkania dyrektor - Pani Beaty Jankiewicz z p. Bernadettą Liszką – przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Jaroszowie. Pani Liszka podarowała wtedy szkole ozdoby choinkowe wykonane na szydełku.

Doświadczone gospodynie - p. Bernadetta Liszka oraz p. Grażyna Potoniec - przekazały uczennicom tajniki wiedzy na temat sztuki szydełkowania . Młode gospodynie chętnie słuchały rad oraz wskazówek , po czym ruszyły do zajęć praktycznych. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać, ponieważ szydełkowanie przypadło im szybko do gustu.

Pierwsze spotkanie zaliczone zostało do bardzo udanych, a młode gospodynie czekają już na następne, bo przecież każda z gospodyń powinna posiadać wiele umiejętności: od gotowania po prace ręczne, tj. szydełkowanie czy dekorowanie stołów.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 4 marca br., na którym młode gospodynie będą pogłębiać umiejętności rękodzielnictwa.